Keramika – energiškai efektyviems A, A+ ir A++ klasės namams!

Ekologija

Keraminiai gaminiai ir Ekologija

Atnaujindami ar statydami namus gyventojai paprastai vertina pasirenkamų medžiagų estetiką, kainą ir nelabai domisi jų ekologiškumu. Visos prekyboje esančios stambių gamintojų medžiagos yra sertifikuotos ir neturėtų būti pavojingos. Tačiau specialistai pataria nepasikliauti prekybininkais ir vadovautis ilgalaikę žmonijos patirtimi.

Pasaulinė sveikatos organizacija (World Health Organization) įvertino, kad 30 % naujos statybos busto ir renovuotu pastatu pasižymi „sergančio namo sindromu“ ir, kad 10 % – 30 % juose gyvenančių žmonių gali buti paveikti šio sindromo. Simptomai apima gleivinės plėvelės sudirginimą, kuris veikia nosį, akis ir gerklę; odos alergiją; nemalonius skonio pojūčius. Kiti bendri simptomai apima neuropsichiatrinius sutrikimus tokius, kaip nuovargis, galvos skausmai, šleikštulys ir pykinimas, sutrikimas ir galvos svaigimas, astmos simptomai. Tačiau tokius specifinius sindromus labai sunku identifikavus susieti būtent su „sergančio namo sindromu“.

Keramika yra ekologiška, neišskirianti jokių žmogui kenksmingų medžiagų, akumuliuojanti šilumą, efektyvi pasižyminti geromis savybėmis statybinė medžiaga, kuriai gaminti naudojamos tradicinės, vietinės nebrangios žaliavos – molis, smėlis, šamotas, vanduo. Todėl šiuolaikinių modernių technologijų laikais, kai siūloma labai daug įvairių statybinių medžiagų, tradiciniai keraminiai gaminiai – blokai, plytos neužleidžia savo pozicijų ir tarp statybinių medžiagų užima svarbią vietą. Europoje dažniausiai keraminiai gaminiai yra naudojami pastatų statybai ir įvairių architektūrinių objektų restauracijai.

Statybiniai blokeliai yra itin populiarus, nes yra pakankamai lengvi, greitai ir paprastai mūrijami.

Apibendrinant palyginamąsias technines charakteristikas norėtųsi išskirti keraminius mūro blokelius, kurie gaminami tik iš natūralių medžiagų, yra saugus, tvirti, atsparus gniuždymui, ilgalaikiški, „kvėpuojantis“. Kvėpuojanti konstrukcija, garantuoja švelnų ir sveiką mikroklimatą pastato viduje. Tokios keraminių mūro blokelių savybės yra labai svarbios būsto kokybei. Verta paminėti, kad, individualių namų statyba būtent iš keraminių blokelių dėl jų privalumų, Europoje tampa vis populiaresne, be to keraminiai mūro gaminiai taip pat gali būti naudojami ir pramoninių pastatų sienų statybai.