Keramika – energiškai efektyviems A, A+ ir A++ klasės namams!

Apie mus

1922 m. Lietuvos pramonininkas Juozas Vailokaitis, iš Rusijos grįžęs kalnų inžinierius Vladas Geiga, taip pat vėliau prie jų prisidėjęs antrasis Vailokaitis Jonas ir dar keletas tuometinių biznierių sukrovę 1 200 000 litų kapitalą isteigė akcinę bendrovę „Palemonas“. Ši bendrovė ir buvo dabartinės akcinės bendrovės „Palemono keramika“ pradininkas.

Gamykla, skirta plytų gamybai, tuo laiku jau buvo baigiama statyti ir 1923 m. davė pirmąją produkciją – 923 tūkst. vienetų plytų. Metų eigoje gamykla po truputi plėtėsi ir didino gamybą: 1926 m. pagamino 2 mln. plytų. Šalia plytų atskirais metais nedideliais kiekiais taip pat buvo gaminamos čerpės ir drenažo vamzdžiai. Nuo gamyklos įkūrimo iki 1933 m. buvo pagaminta 56,4mln. plytų. Pokario metais, Palemono plytų-čerpių gamykla (toks tuo laiku buvo gamyklos pavadinimas), užgydžiusi karo žaizdas, sukomplektavusi karo metais išgrobstytus įrenginius, kasmet gamindavo vis daugiau ir daugiau produkcijos.1959 m. gamykla pasiekė prieškarinį lygį ir jį viršijo. 1963 m. per metus pagaminamų plytų kiekis viršijo 72 mln. (5000 per 1val.) Gamyboje buvo ir dabar yra naudojamas Neveronių ir Karčiupio karjero molis. Taip pat kaip priedai reikalingi smėlis ir pjuvenos.

1956 m. pastatytos tunelinės džiovyklos.

1958 m. nutraukta čerpių gamyba.

1961 m. įkurtas pirmasis keramzito cechas.

1963 m. džiovyklų skaičius išaugo iki 60.

1965-67 m. pastatytos tunelinės krosnys.

1971 m. įkurtas antrasis keramzito cechas.

1983 m. įsigijus itališkus „Morando“ įrenginius pradėtos gaminti čerpės.

1992 m. įmonė privatizuota ir tapo AB „Palemono keramika“.

 


      AB „Palemono keramikos gamykla“ mūro sienų ir pertvarų statybai gamina keramines pilnavidures ir skylėtąsias plytas, keraminius tuštymėtuosius blokelius ir tuštymėtuosius keramzitbetonio blokelius. Pagal paskirtį keraminės plytos gali būti statybinės ir apdailinės. Statybinės keraminės plytos naudojamos vidinių ir išorinių mūro sienų statybai. Paprastai statybinės keraminės plytos išorinėms sienoms naudojamos tuo atveju, kai siena yra tinkuojama arba dengiama apdailinėmis medžiagomis. Tiek keraminės plytos, tiek keramzitas yra natūralus, mineralinis, ekologiškas produktas, gaminamas iš natūralių gamtinių medžiagų – molio. Kaip priedas gaminant plytas naudojamas kvarcinis smėlis. Iš keraminių plytų mūrijamos individualių gyvenamųjų ir daugiaaukščių pastatų bei ūkinės paskirties statinių laikančiosios ir nelaikančiosios sienos. Iš keraminių ir keramzitbetonio blokelių mūrijamos individualiu (mažaaukščių) pastatų sienos. Keraminiai ir keramzitbetonio blokeliai gali būti naudojami karkasinių pastatų išorinėms sienoms statomoms ant perdangų.